Yazı Detayı
02 Haziran 2022 - Perşembe 15:10
 
LİYAKATE SİYASET Mİ BULAŞTI
Nagihan ALBAYRAKOĞLU
[email protected]
 
 

Çarşamba günü yaşanan istifaların ardından…

Rektör Nigar Demircan Çakar’ın istifasının etkileri sürerken, hemen ardından AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk’ta görevden istifa etmişti.

Her iki kadın Düzce’de sevilen, sayılan ve liyakatli duruşları ile örnek gösterilecek bir çaba ile makamlarındaki görevleri yürütmeye devam ederken görevlerinden bir şekilde azlettirildi.

Öncelikle Sayın Nigar Demircan Çakar’ın görev süresinde her kurum ve kuruluşa eşit mesafedeki yaklaşımı belli bir zümre tarafından kabul görmedi. Belli basın kuruluşlarınca geceli gündüzlü yanlı haber pompalayarak yıpratma politikası yürüttüler.

İşin aslı buradan çıkarılacak pek çok izlenimi ve kamuoyundaki çoklu sesi buradan sizlere yazalım.

Vatandaşın şikâyetlerine kulak tıkayan yönetim ne yazık ki sağlık gibi hassas bir konuda sınıfta kaldı. Vay efendim ödenek yok vay efendim devlet destek vermiyor denilerek eksiklikler bir türlü tamamlanamadı.

Düzce’nin vatandaşı geçtiğimiz dönemlerde doktor konusunda çok büyük sıkıntılar yaşadı. Bu süreçte doktor bulamayan hastalar, yakınlarını kaybedenler bile oldu. Ne hikmetse gelen doktorların hiçbiri de kalıcı olamadı. Gelen gitti ,gelen gitti…

Vatandaşın şikâyetleri ayyuka çıktı. E bunca şikâyetlerden sonra malum Düzce’nin eli kolu Ankara’da baya bir güçlü Rektör hocanında Bakan Özlü ile arasının açılması artan şikâyetler görevden alınmaya götürdü bu süreci.

Yazımın bu kısmında bir hikaye geldi aklıma olay tamda böyle aslında “Vurun Abalıya” merak edenler için internete yazığınızda karşımıza çıkacaktır…

Bu arada Rektör hocanın daha iyi bir makama kavuşturulacağı düşüncemi de dile getirmek isterim. Düzce’ye bu kadar hizmet etmiş bir insanın bir anda silinip gideceğini sakın ama sakın düşünmeyin.

Bir diğer konuda Sayın Asuk’un istifası daha doğrusu istifasının arkasındaki isimin Milletvekilimiz Ayşe Keşir olduğu iddiası.

Açıkçası istifaya şaşırdım desem yalan olur .

Bu kadar emek, bu kadar çaba bir anda adam harcamak işte AK Parti, işte welcome to  siyaset….

İnsan harcamakta hiçbir beis görmeyen AK Parti yine bir kurban verdi.

Bu seferki kurban herkesi üzdü gerek iktidar tarafından gerek muhalifet tarafından partinin her kademesi tarafından sevilen ve sayılan Gönül Asuk istifaya zorlanmış gözüküyor…

Ayrıca bu iddia sonrası Ayşe Keşir’den bir açıklama gelecek mi merak konusu…

Herhangi bir taraf değilim ama şunuda belirtmeden edemeyeceğim liyakate siyaset bulaşmış gibi gözüküyor buradan bunuda  söylemek bana düştü.

 

 

 

Bir sonraki yazımda görüşüne dek sağlıcakla kalın ...

 

 

 
Etiketler: LİYAKATE, SİYASET, Mİ, BULAŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı