Yazı Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 09:56
 
DESOB NEYİN PEŞİNDE!
NECMİ ALBAYRAKOĞLU
duzceanaliz
 
 

DESOB NEYİN PEŞİNDE!

Pandemi sonrası okulların açılması ile aileler eğitim masrafları ile boğuşurken birde ekmek fiyatlarına gelen zamlar vatandaşı iyice çileden çıkardı!

Düzce’nin gündeminde de ekmek fiyatlarına gelen  zamlar var bu günlerde.

Hep birlikte bu zor günleri atlatmak için ülkece kenetlenmiş vaziyet almışken Düzce’de yapılan ekmek zammı herkesin tepkisine yol açtı.

Tüm komisyonların ret verdiği sadece fırıncılar odasının olur verdiği kamuoyu ile de paylaşıldı.

Düzce Valimiz Cevdet Atay konuya anında müdahale ederek ya ekmeğin gramajını arttırın ya da fiyatı geri çekin talimatının ardından ekmek gramajında bir artışa gidildi.

Valimiz vatandaşlar tarafından yine takdir kazandı.

Düzce belediyesinin "gereken neyse adım atmaktan imtina etmeyeceğiz, Düzce Halk Ekmek için adım atarız" çıkışı vatandaşının refahını ön planda tutan tavır sergilemesi ayakta bir alkışı hak etti...

İnsanların bu zor günlerde ülke ekonomisinin ağırlaştığı bir dönemde böyle bir zammın kabul görmesi mümkün de değildir.

DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı ülke ekonomisini bahane edip Düzce Belediyesinin Halk Ekmek çıkışı sonrası büfeleri bize verirseniz ekmeği 1,5 lira yaparız çıkışı DESOB neyin peşinde dedirtti.

Ayrıca Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'da raflardaki fahiş fiyatlarla, rantçıları takip edeceğiz söylemlerine rağmen vatandaşın cebindeki 3 kuşa göz dikenleri evine giderken alacağı bir somon ekmekten bile kar marjı güdenlere söyleyecek pekde bir söz kalmıyor ...

 
Etiketler: DESOB, NEYİN, PEŞİNDE!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı