Yazı Detayı
02 Haziran 2022 - Perşembe 11:44
 
BU İSTİFALAR KİMLERE YARAYACAK
Mücahit ÖZCAN
[email protected]
 
 

Düzce’de neler oluyor?

Birileri düğmeye çoktan basmış. Çarşamba günü öğleden sonra iki istifa haberi Düzce’de şok etkisi yarattı. İstifalardan biri Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, bir diğeri de Ak Parti kurulduğun andan itibaren parti içinde olan Gönül Asuk, istifaların ardından herkesin aklına gelen ilk soru birileri harekete geçip, düğmeye mi bastı!

Eski Rektör Funda Şerifoğlu’nun istifasından sonra üniversite hastanesinde Başhekimlik yapan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün eşi Onur Özlü’nün Rektörlüğü kesin gözüküyorken sürpriz bir şekilde Nigar Demircan Çakar göreve getirilmişti. Bu olay kamuoyunda sıkça gündeme gelmişti.

 

Şimdi ise Üniversite Rektörü Nigar Çakar’ın, Faruk Özlü talimatı ile görevden alındığı iddia ediliyor. Zaten Düzce’de yapılan etkinliklerde bir araya gelmeyen rektör ve Belediye Başkanının arasında soğuk rüzgârlar estiği biliniyordu.

Üniversitede yapılan etkinliklere de hiçbir şekilde katılmayan Belediye Başkanı Faruk Özlü, Nigar Çakar istifasının arkasında omu var sorusunu akıllara getirir oldu. Şimdi olayların nasıl gelişeceği merak konusu…

Diğer yandan AK Partinin kuruluşundan bugüne parti içinde geceli gündüzlü çalışan Gönül Asuk’un istifası gündeme bomba gibi düştü.

Faruk Özlüye yakınlığı ile bilinen ve gece gündüz demeden ne görev verirlerse yapmaya çalışan Gönül Asuk’un acaba parti içinde öne çıkmasından dolayı birileri rahatsız mı oldu. Asuk’un halk tarafından kabul görmesi sevilip sayılması ve basınla olan diyaloğu kamuoyunda parlayan ışığı birilerini rahatsız etmiş olabilir mi?

İstifa etmesine etken olan kim ve kimlerdi?

Yakın hafızalarımızı yokladığımızda, Düzce’de bir zamanlar AK Partide sözü geçen ve üç dönem milletvekilliği yapan Fevai Arslan kendi ekibini ve tanıdıklarını kamu kurum ve özel kuruluşlara yerleştirerek kendi ekibini kurmuştu.

Acaba Başkan Faruk Özlü’de Düzce’de kendi ekibini kurmaya mı çalışıyor.

Üniversite Rektörü Nigar Çakar ve Gönül Asuk’un istifalarındaki rolü nedir?

Seçimler yaklaşırken bu istifaların arkasında kimler var?

Düzceliler istifaların ardından boşalan koltuklara kimlerin geleceğini merak etmeye başladılar bile…

Bizlerde basın olarak istifaların arkasında kimlerin olduğunu takip edeceğiz ve bu istifaların kimlere yaradığını tekrar sizler ile paylaşacağız….

 
Etiketler: BU, İSTİFALAR, KİMLERE, YARAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı