Haber Detayı
11 Haziran 2022 - Cumartesi 14:34
 
İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ Şükran Öney Anaokulunu ziyaretinde MİNİKLERDEN “ YAŞAMA YOL VER” ÇAĞRISI
SAĞLIK Haberi
İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ Şükran Öney Anaokulunu ziyaretinde MİNİKLERDEN “ YAŞAMA YOL VER” ÇAĞRISI

41 YILDIR KÜLTÜRLÜ OLAN KAZANDI!

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Şükran Öney Anaokulu’ na ziyaret gerçekleştirildi.  Okul Müdürü Emine TAŞLI tarafından karşılanan İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin YILMAZ'a, minik öğrenciler çizip boyadıkları resimleri gösterip hediye ettiler.

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ beraberinde Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği ekipleri ile Şükran Öney Anaokulun da miniklere acil sağlık hizmetlerinde kullanılan araç ve teçhizatları tanıtıldı. Sağlık hizmetlerinde kullanılan araçları okullarında gören öğrenciler sürpriz eğitim ile karşılaştı. UMKE ve acil sağlık ambulans ekipleri, öğrencilere ilk yardımda kullanılan teçhizatları anlatarak bilgiler verdiler.

Ambulansı yakından görme fırsatı bulan öğrenciler merak ettiklerini sorarak hayat kurtaran 112 Acil Hizmetin önemini öğrendi. Ekiplerin kullandığı cihazları büyük bir merakla inceleyen minikler ayrıca afet durumunda sağlık hizmeti sunan personelin çalışmaları hakkında bilgi sahibi oldu.

UMKE ve 112 araçlarını yakından görme fırsatı yakalayan minikler daha sonra sağlık ekipleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etkinliğin sonunda ise minikler, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ, Okul Müdürü Sayın Emine TAŞLI ve sağlık ekipleri ile birlikte ‘Yaşama Yol Ver' çağrısı yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Sağlık, Müdürü, Dr., Yasin, YILMAZ, Şükran, Öney, Anaokulunu, ziyaretinde, MİNİKLERDEN, “, YAŞAMA, YOL, VER”, ÇAĞRISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı