Haber Detayı
08 Haziran 2022 - Çarşamba 16:59
 
ARANAN 30 KİŞİ YAKALANDI
ASAYİŞ Haberi
ARANAN 30 KİŞİ YAKALANDI

41 YILDIR KÜLTÜRLÜ OLAN KAZANDI!

Düzce İl Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 10 gün süre ile  2691 kişiyi sorguladı. Sorgulananlar arasında 30 kişi göz altına alındı. İl merkezinde umuma açık işyerleri ve metruk alanlarda, park/bahçelerde, eğlence mekânlarında ve aranan şahıslara yönelik olarak Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesince yapılan çalışmalarda;

2691 şahsın sorgulaması yapılarak haklarında çeşitli suçlardan aranması bulunan (30) şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Göz altına alınanların çıkarıldıkları adli makamlar tarafından 12 kişi tutuklandı. Tutuklanan bu şahısların içerisinde haklarında 5 ayrı suçtan 6 yıl 3 ay, 4 yıl 10 ay, 4 yıl 2 ay ve 3 yıl 9 ay kesinleşmiş mahkûmiyet cezası bulunan 4 şahıs da yer alıyor.

Bu uygulamalar sonucunda; (9) adet Ruhsatsız Tabanca, (6) adet Kurusıkı Tabanca, (129) adet Fişek, (4) adet bıçak, 28,2 gr Sentetik Kannabinoid ele geçirildi.

Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan Umuma Açık İşyerlerine yönelik denetimlerde ise; 5 farklı işyerinde ‘Tütün ve Tütün Mamulleri Tüketildiği’ tespit edilerek işyerleri hakkında idari işlem başlatıldı. Faaliyet gösteren 1 Tekel Büfesi depo kısmında alkol sunumu yapıldığı tespit edilmiş ve işyeri hakkında idari işlem başlatıldı. Suç ve suçluyla mücadelenin aralıksız olarak devam edeceği açıklandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARANAN, 30, KİŞİ, YAKALANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı